KONST / Litografier / Färglitografi 9478695
nr 947 8695
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), PT, signerad, -78, motivet: 44x61
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 9 mars 2015
kl 20:10:24
8/3 20:38:07
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson